Zimná záhrada

Pripravte sa na zimu: 5 dôvodov prečo začať so zimnou záhradou už na jeseň

Jeseň prináša sychravé počasie, klesajúce teploty a krátke dni. Pre mnohých z nás to znamená, že čas strávený vonku sa značne obmedzuje. Pre tých, ktorí majú záujem o zimnú záhradu alebo záhradné projekty, je však práve teraz ten správny čas začať plánovať a pripravovať sa na nadchádzajúcu zimu. Prečo by ste sa mali pustiť do zimnej záhrady už na jeseň? Tu je niekoľko dobrých dôvodov:
1.

Plánovanie v predstihu

Jeseň vám dáva dostatok času na plánovanie. Môžete preskúmať rôzne nápady, vybrať si vhodné rastliny a materiály, a nájsť správneho dizajnéra alebo záhradníka na spoluprácu. Plánovanie v predstihu vám umožňuje vytvoriť si jasnú predstavu o tom, akú zimnú záhradu chcete a ako ju dosiahnuť.
2.

Príprava pôdy

Na jeseň môžete začať s prípravou pôdy. To znamená odstránenie zbytočných rastlín, zabezpečenie správnej drenáže a prípadné hnojenie pôdy. Dávajte pozor na to, aby pôda bola v optimálnom stave pre vaše budúce rastliny.
3.

Výber rastlín

Jeseň je tiež skvelý čas na výber rastlín do zimnej záhrady. Niektoré rastliny kvitnú práve v zime a môžu priniesť krásnu kvetinovú paletu do vášho vonkajšieho prostredia počas chladných mesiacov. Preskúmajte rôzne druhy rastlín a vyberte si tie, ktoré vám najviac vyhovujú.
4.

Materiály a konštrukcia

Nakúpte materiály a začnite s napríklad s konštrukciou pergoly ešte pred tým, ako prídu prvé mrazy. Dávajte pozor na kvalitu materiálov, aby vaša zimná záhrada odolala aj náročným poveternostným podmienkam.
5.

Dlhodobé užívanie

Zimná záhrada nie je len sezónnym projektom. Keď ju začnete riešiť už na jeseň, môžete si užívať jej krásu a prínosy po celý rok. Môžete sa vyrelaxovať vo vnútri, sledovať sneh padajúci na zem a mať pocit, že ste stále spojení s prírodou.
Začatie plánovania a prípravy zimnej záhrady už na jeseň má mnoho výhod. Dáva vám dostatok času na plánovanie a prípravu, čím zabezpečíte, že vaša zimná záhrada bude nielen krásna, ale aj trvanlivá. Takto vytvorený vonkajší priestor môže prispieť k vašej pohode a zvýšiť kvalitu vášho života počas zimy. Preto neváhajte a začnite riešiť svoju zimnú záhradu už teraz!

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*