Informácie:

  • Projekt: Drevená pergola a terasa
  • Miesto: Stupava
  • Kategória: Drevené terasy a fasády, Pergoly
  • Rok: 2020

O realizácii drevenej pergoly a terasy Garappa

Predstavujeme jedinečnú atmosféru našej poslednej realizácie – drevenej terasy z exotického dreva Garapa a drevenenej pergoly v Stupave. Táto kombinácia prírodných materiálov vytvorila pôvabné a funkčné exteriérové prostredie, ideálne na oddych a relaxáciu.

Drevená terasa z exotického dreva Garapa je nielen esteticky príťažlivá, ale aj veľmi odolná voči vplyvom počasia. Je to materiál s výbornými vlastnosťami, ktorý sa vyznačuje svojou prirodzenou krásou medovo hnedej farby a odolnosťou, najmä voči hmyzu a vlhkosti. Podľa Janka škály je drevo Garapa štyri a polkrát tvrdšie ako céder a približne o 70 % tvrdšie ako dub. V tejto fyzikálnej vlastnosti dokonca predbieha aj super drahý teak, pričom cena dreviny Garapa je porovnateľná s niektorými európskymi drevinami, no vlastnosťami ich vysoko prevyšuje.

Táto terasa sa pre našich klientov stala miestom, kde môžu vychutnávať letné slnečné dni či večerné stretnutia s rodinou a priateľmi.

K tejto pohode prispela aj realizácia drevenej pergoly, ktorá dotvára celkový dojem a zároveň ponúka príjemné tienenie a ochranu pred slnečnými lúčmi. Pergola je vyrobená z prémiových hranolov BSH Si, čo zaručuje maximálnu stálosť a vďaka ochrannému náteru v podobnej pigmentácii, aj jednotný vzhľad s terasou. 

BSH Si hranoly sú vyrobené zo smrekového dreva, ktoré bolo spracované pomocou technológie BSH (Brettsperrholz, čo je nemecký výraz pre lamelové dosky) a následne zlepované pomocou Si spojovacích prostriedkov. Jedná sa o lamelové dosky zo smrekového dreva, ktoré sú vyrábané tak, že sa jednotlivé lamely lepia pod veľkým tlakom a teplotou, čím vzniká veľmi pevná a stabilná konštrukcia. Si spojovacie prostriedky sú určené pre spojenie týchto lamelových dosiek a zabezpečujú pevné a trvalé spoje. Tento materiál je často využívaný pri výrobe nábytku, konštrukcií, alebo aj pri realizáciách vonkajších terás a pergol.

Naša realizácia drevenej terasy Garapa a drevenej pergoly v Stupave je príkladom spojenia tradičného prírodného materiálu s funkčnosťou, kde každý detail bol premyslený a starostlivo spracovaný. Pozrite si naše fotografie tejto úžasnej realizácie a nechajte sa inšpirovať, ako aj vy môžete transformovať svoj exteriér na miesto plné pohody a krásy s našou pomocou. Obradte sa na nás pre viac informácií a konzultáciu ohľadom vašej vlastnej terasy alebo pergoly.

CENOVÁ PONUKA

Vypracujeme pre vás nezáväznú cenovú ponuku na mieru do 48 hodín.

BEZPLATNÉ ZAMERANIE

Po schválení nezáväznej cenovej ponuky Vám zabezpečíme obhliadku a zameranie.

ZÁRUKA KVALITY

Na všetky produkty a služby poskytujeme 2-ročnú až 5-ročnú záruku.

Zaujala Vás naša ponuka?

Neváhajte nás kontaktovať pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky