Bioklimatická pergola a screenové rolety

Screenové rolety

Moderné screenové rolety pre tienenie a ochranu proti slnečnému žiareniu, prieniku tepla a poveternostným vplyvom

Vonkajšie screenové rolety dodávajú budovám nadčasový moderný vzhľad. Technické tkaniny určené pre tieto systémy zaisťujú maximálnu ochranu proti slnečnému žiareniu, prieniku tepla, a zároveň zabezpečujú optimálnu úroveň prirodzeného svetla v interiéri. Vďaka svojmu materiálovému zloženiu - sklenené vlákno, PVC, polyester - sú odolné voči poveternostným vplyvom a preto sú vhodné pre interiérové použitie, ale najmä pre exteriérové použitie. Špeciálna perforovaná látka zip screen roliet umožňuje prenikaniu svetla do interiéru, zároveň ale bráni pohľadom zvonku a zároveň zlepšuje aj tepelnoizolačné vlastnosti okien – screenové rolety zabraňujú nadmernému zahrievaniu interiéru v lete, ako aj prieniku chladného vzduchu k oknám v zime. Šetrí peniaze za vykurovanie aj za klimatizáciu, hodí sa aj ako doplnok pasívnych domov. Prečítajte si aj o ďalších možnostiach, ako sa doma zahriať. Štýlovo vonkajšie látkové rolety sedia predovšetkým na väčšie presklené plochy a do modernejších budov. Všeobecne screenové rolety využijete tam, kde chcete rozptýliť prichádzajúce svetlo a zabrániť pohľadom zvonku, ale zároveň (okrem zatemňovacích variantov) potrebujete v interiéri svetlo na prácu a tiež vidieť zvnútra do záhrady alebo na ulicu.

Screenové rolety

Prednosti a výhody

Šedá bioklimatická pergola so screenovými roletami
Táto roleta má unikátny systém líšt, ktorý zaisťuje jej vysokú odolnosť proti vetru a udržuje textíliu dokonale napnutú a na svojom mieste vo vodiacich lištách. Box môže byť namontovaný pred oknom do steny, alebo v okennom otvore do stropu pomocou montážnych držiakov, ktoré ladia s dizajnom boxu, pričom sa medzi nimi a boxom nevytvára žiadna medzera. Unikátnosťou screenovej rolety ALFA je jej použitie do pergol, kde sa dá ľahko nainštalovať pomocou špeciálneho montážneho profilu. ZIP systém je unikátny vďaka skrytej nehrdzavejúcej pružine vo vodiacej lište. Pružina sa neopotrebováva a tak si látka zachováva napnutie po dlhú dobu. Screenová roleta ALFA ponúka praktickú ochranu proti hmyzu, nakoľko priestor medzi boxom, vodiacimi lištami a látkou je kompletne uzavretý. Touto roletou s triedou odolnosti proti vetru 6 môžete zatieniť plochu až do 15 m2 s jedným kusom rolety.

NAČERPAJTE INŠPIRÁCIU

NAŠE REALIZÁCIE

Screenové rolety

Potrebujete dôkladnejšie zatienenie, ale stále ešte chcete dobre vidieť von?

A hodila by sa vám aj termoregulačná funkcia (v zime úspora energie, v lete zabránenie prehrievaniu)? Potom sú pre vás ideálne screenové rolety. Pomáhajú v domácnosti udržiavať komfortné teploty a navyše prepožičiavajú oknám moderný a elegantný vzhľad. Hlavnou prednosťou vonkajších screenových roliet je ich čiastočná svetelná priepustnosť a variabilita. Tento typ roliet prináša tieň bez straty výhľadu do exteriéru, no zároveň sťažuje pohľad zvonku do interiérov a tak zachováva súkromie. Screen rolety vytvárajú v interiéri optimálne tepelné podmienky a sú vynikajúcim doplnkom konceptu pasívnych stavieb.

Kvalitné riešenie

Ochrana voči vonkajším vplyvom

Látková pergola CALIFORNIA

Ovládanie

Icon

Elektricky

diaľkovým ovládačom alebo vypínačom
Icon

Manuálne

kľuka

SCREENOVÁ ROLETA ALFA-ZIP

Prvá screenová roleta pochádzajúca priamo z vývojového oddelenia spoločnosti ISOTRA

V závislosti na vybranom type látky screenová roleta ALFA zaisťuje maximálnu ochranu proti slnečnému žiareniu, prieniku tepla a zároveň zabezpečuje optimálnu úroveň prirodzeného svetla v interiéri. Vďaka tejto čiastočne svetelnej priepustnosti a variabilite miestnosť zatieni, ale stále umožňuje výhľad smerom von, sťažuje však pohľad z exteriéru dovnútra a tým zachováva súkromie. Je možné zvoliť aj látku typu blackout, pri ktorej dochádza k úplnému zatemneniu.
Screenová roleta

Screenové rolety

Farebné prevedenie

Štandardné farby profilu
Icon

RAL9006

Icon

RAL9006S

Icon

RAL9007

Icon

RAL9007S

Icon

RAL9016

Icon

RAL9010S

Icon

RAL7016M

Icon

RAL7016S

Icon

RAL8014M

Icon

RAL8014S

Icon

DB702

Icon

DB703

Uvedené farby sú iba orientačné. Ak chcete vidieť farbu v skutočnosti, odporúčame navštíviť náš showroom.
Zaujala Vás naša ponuka?

Neváhajte nás kontaktovať pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky