Hnedá zimná záhrada s posuvným systémom zasklenia

Zimná záhrada

5 dôvodov, prečo je zimná záhrada výbornou voľbou aj pre vašu terasu

Páči sa vám myšlienka zimnej záhrady, ale nie ste ešte 100 % rozhodnutí? Zimná záhrada je výnimočným rozšírením vášho domova a poskytuje vám možnosť vychutnať si prírodu aj počas chladných mesiacov. Okrem estetického a relaxačného potenciálu však má aj množstvo ďalších výhod. V tomto blogu vám preto predstavíme 5 dôvodov, prečo si zimnú záhradu určite zaobstarať.
1.

Rozšírenie obytného priestoru a prírodného svetla

Relaxujte bez vyrušenia

Jednou z najväčších výhod zimnej záhrady je jej schopnosť rozšíriť váš obytný priestor. Bez ohľadu na to, či máte malý byt alebo veľký dom, zimná záhrada vám poskytne ďalšie miesto, kde môžete relaxovať, pracovať, čítať knihy alebo tráviť čas so svojimi blízkymi. Navyše umožňuje prirodzenému svetlu prenikať do vášho interiéru, čo má pozitívny vplyv na vašu náladu a zdravie.
2.

Relaxácia a oddych

Pridajte vášmu domovu trochu dizajnu

Zimná záhrada je skvelým miestom na oddych a relax. Vytvára príjemnú a pokojnú atmosféru, kde si môžete aj počas zimy v príjemnom teple vychutnať šálku horúceho čaju a pozorovať prírodu. V dostatočne veľkej zimnej záhrade si viete vytvoriť aj viacero zón, napríklad oddychovú umiestnením pohodlných ležadiel a sedenia alebo záhradnú na pestovanie rastliniek.
3.

Rozšírenie priestoru

Pestovanie rastlín počas celého roka

Zimná záhrada vám dáva možnosť pestovať rastliny aj v zimných mesiacoch. Druhy pestovaných rastlín samozrejme závisejú od toho, či ju máte vykurovanú alebo nie. Vo vykurovanej zimnej záhrade môžete okrem kvetov a izbových rastlín pestovať dokonca zeleninu a bylinky, ktoré by inak zimu neprežili. Zimná záhrada bez vykurovania vám poskytne aspoň miesto na ich prezimovanie. Navyše tak získate veľmi unikátny priestor a pocit, že máte prírodu na dosah ruky.
4.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Investícia do budúcna

Investícia do zimnej záhrady môže výrazne zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti. Zimné záhrady sú veľmi obľúbené a sú vnímané ako luxusný a atraktívny prvok domu, prípadne bytu. Ak sa rozhodnete postaviť zimnú záhradu, bezpochyby navýšite hodnotu svojej nehnuteľnosti a oslovíte viac potenciálnych kupcov, ak sa ju v budúcnosti rozhodnete predať.
5.

Celoročná aktivita pre rodinu

Dokonalá atmosféra

Zimná záhrada poskytuje celej rodine skvelú príležitosť tráviť spoločné chvíle počas celého roka. Bez ohľadu na počasie a teploty vonku môžete vytvárať príjemné rodinné stretnutia, organizovať oslavy alebo sa jednoducho spoločne zabávať v obklopení vašich rastliniek a prírody.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*