wood-garden-hlinikova-pergola

Pergola

Ako si vybrať ideálnu pergolu pre váš domov?

Vybrať si tú správnu pergolu pre váš domov môže byť ťažké. Preto vám v tomto článku poradíme s výberom, aby sme vám tento proces uľahčili a vy si čo najskôr užili dokonalé miesto na relax.
1.

Výber materiálu konštrukcie

Výber materiálu, z ktorého bude pergola vyrobená je veľmi dôležitým faktorom. Hliníková pergola vydrží dlhšie, je bezúdržbová a lacnejšia. Na druhú stranu vám neposkytne takú atmosféru ako drevená z našich kvalitných a prémiových materiálov.

Hliník

Výhodou našej kvalitnej hliníkovej konštrukcie je, že dokáže odolávať poveternostným podmienkam v exteriéry až desiatky rokov. Navyše je takáto konštrukcia bezúdržbová a šetrí vám čas a peniaze za renovačné nátery. Cenovo sa tiež pohybuje na nižšej úrovni ako drevená.

Drevo

Výhodou drevenej konštrukcie je atmosféra, ktorú dokáže na vašej terase vytvoriť. Prírodný materiál je náterom možné prispôsobiť tak, aby čo najviac ladil s vašim domom a záhradou. Naša drevená konštrukcia je z BSH ASi hranolov, najvyššej pohľadovej kvality a je opracovaná na CNC strojoch, vďaka tomu je konštrukcia bez viditeľných spojov a skrutiek.
2.

Výber zastrešenia

Pre výber zastrešenia sú dostupné rôzne varianty odvíjajúce sa od typu pergoly.

Dutinkový polykarbonát

Prináša koncept nízkej hmotnosti dosky v kombinácii s komorovou štruktúrou. Konštrukcia dosky ponúka vysokú odolnosť voči nárazu a vysokú priepustnosť svetla v kombinácii s dobrými izolačnými vlastnosťami. Dutinkový polykarbonát v hrúbke 16 mm poskytuje vyššiu pevnosť a odolnosť voči zaťaženiu snehom a vetrom.

Bezpečnostné sklo

Tento typ zastrešenia je najvhodnejším materiálom a tiež najobľúbenejšou voľbou našich zákazníkov. Jeho výhodou je úplná priepustnosť svetla.

Izolačné sklo

Tento variant je ideálnym riešením ak si chcete spríjemniť čas vo svojej zimnej záhrade po celý rok. Izolačné sklo rôzneho zloženia a kombinácií chráni pred prehrievaním, ponúka optimálnu tepelnú izoláciu a zároveň vie zabezpečiť maximálny prestup svetla.

Izolačný panel

Panel je vyrobený z polyuretánovej peny, ktorý umožňuje dosiahnutie vysokej tepelnej izolácie. Vďaka rýchlemu a ľahkému položeniu sa jedná o vysoko funkčný panel. Naviac, vďaka svojmu zvláštnemu prevedeniu, ktoré pripomína škridloplech môže uspokojiť aj tie najnáročnejšie podmienky našich zákazníkov.

Trapézový plech

Tento druh krytiny zaistí dokonalé tienenie a ochranu pred nepriaznivým počasím. Výhodou trapézového plechu je ľahká údržba, nízka hmotnosť a je odolný proti poveternostným podmienkam. Vaša pergola bez problémov znesie krupobitie aj silný vietor. Ide zároveň o najlacnejšiu možnosť zastrešenia.

Lamely pre bioklimatickú pergolu

Natáčacie hliníkové lamely sú používané pre bioklimatickú pergolu. Výhodou je ich kvalitné spracovanie a funkčnosť. Keďže sa dokážu natáčať, môžete si zvoliť či majú byť úplne zatvorené a chrániť pred dažďom alebo pootvorené, vďaka čomu bude pod pergolu prúdiť príjemný vzduch.

Látka

Poslednou možnosťou zastrešenia je látková roleta. Ide o moderné a elegantné riešenie, nakoľko v prípade potreby je možné roletu zatiahnuť. Vďaka tomu môžete zvyšovať aj životnosť látky, pretože sa zaťahuje do krytého nástenného boxu.

Typy pergol, ktoré ponúkame

U nás máte na výber z niekoľkých pergol v rôznych kombináciách materiálov a zastrešenia. V krátkosti vám zhrnieme ich hlavné prednosti:

Hliníková pergola

Dlhá životnosť, bezúdržbovosť, cenovo dostupnejšia, možnosť voľby strešnej krytiny.

Drevená pergola

Kvalitné drevo, prémiovosť, prírodná atmosféra, možnosť voľby strešnej krytiny.

Bioklimatická pergola

Najmodernejšie riešenie, jedinečný vzhľad, zastrešenie z natáčacích lamiel, funkčnosť, dlhá životnosť.

Látková pergola

Elegantné a moderné riešenie, možnosť zatiahnutia, dlhá výdrž

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*