Informácie:

  • Projekt: Drevená zimná záhrada s terasou
  • Miesto: Jakubov
  • Kategória: Zimné záhrady
  • Rok: 2020

V obci Jakubov vznikla jedinečná drevená zimná záhrada, ktorá poskytuje svojim majiteľom nielen úkryt pred nepriazňou počasia, ale aj elegantný celoročne obytný priestor. Hlavným lákadlom tejto zimnej záhrady je drevená terasa IPE, dokonale integrovaná do interiéru a tón v tóne zladené odtiene hnedej.

Drevina IPE, známa aj pod názvom „Iron Wood“ či „železné drevo“, je jednou z najexotickejších a najobľúbenejších možností pre exteriérové stavby, ako sú terasy, fasády, obklady víriviek, swim spa a bazény. Toto exotické drevo pochádza z tropických oblastí Strednej a Južnej Ameriky a vyniká svojou mimoriadnou hustotou a tvrdosťou.

S hustotou až okolo 1050 kg/m3 pri zostatkovej vlhkosti 12 %, IPE patrí medzi najtvrdšie drevo na svete. Jeho tvrdosť na Janka škále dosahuje hodnoty až okolo 3800 lbf (poundov sily), čo z neho robí ideálny materiál pre miesta so zvýšeným opotrebúvaním.

Drevina IPE je vďaka svojej odolnosti voči vlhkosti, hnilobe, hmyzu a dokonca aj ohňu vyhľadávaná pre exteriérové aplikácie. Je to jedno z mála drevených materiálov, ktoré vydržia aj bez akýchkoľvek chemických úprav.

Montáž dreva IPE na klipový systém pridáva do exteriérových priestorov elegantný a moderný vzhľad. Klipové montážne systémy umožňujú bezskrutkové a bezproblémové upevnenie dosiek, čím sa minimalizuje viditeľnosť uchytenia a zároveň sa zvyšuje estetická hodnota konštrukcie.

V architektúre exteriérových stavieb je drevo IPE využívané najmä pre svoju výnimočnú trvácnosť, dlhú životnosť a prírodnú krásu. Jeho exotický vzhľad a hlboké, tmavohnedé farby pridávajú do exteriérových priestorov unikátnu eleganciu a štýlovosť.

Montáž terasy IPE na klipy je ideálnym riešením, ktoré kombinuje praktickú účelnosť s dizajnovým teplom. Vytvára elegantné a moderné prostredie, kde sa môžete relaxovať s pocitom spojenia s prírodou.

Aby táto celoročná zimná záhrada poskytovala minimálne tepelné straty v zimných mesiacoch, na jej stavbu sme použili iba tie najkvalitnejšie materiály. Smrekové drevo v BSH Si pohľadovej kvalite je špeciálnym typom smrekového dreva, ktoré sa vyznačuje vysokou kvalitou a optimálnymi vlastnosťami pre výrobu exteriérových konštrukcií, ako je napríklad celoročná zimná záhrada.

BSH Si je certifikované drevo s vysokou hustotou, čo znamená, že má vynikajúcu tepelno-izolačnú schopnosť. Tým pádom minimalizuje tepelné straty a zabezpečuje energetickú účinnosť celej zimnej záhrady. Preto sme sa rozhodli použiť práve BSH Si pre stavbu tejto zimnej záhrady, aby sme dosiahli optimálne tepelno-izolačné vlastnosti a dlhú životnosť konštrukcie.

Výber BSH Si s pohľadovou kvalitou zabezpečuje nielen skvelý vzhľad celej zimnej záhrady, ale aj dlhodobú estetickú hodnotu. Jeho hladká a rovná povrchová úprava dodáva konštrukcii elegantný a moderný vzhľad, čo prispieva k celkovému štýlu a atraktivite priestoru.

Celoročná zimná záhrada postavená z BSH Si je teda spojením vynikajúcich tepelno-izolačných vlastností, dlhodobej trvácnosti a estetickej príťažlivosti. Poskytuje tak ideálne prostredie na relaxáciu, oddych a pohodlné užívanie vonkajších priestorov počas celého roka.

Táto drevená zimná záhrada s terasou v obci Jakubov je výnimočným spojením funkcionality a estetiky. Je to miesto, kde môžete sledovať zmenu ročných období s pohodlím a eleganciou.

Celoročná zimná záhrada má po obvode izolačné dvojsklá, ktoré sú kľúčovým prvkom v konštrukcii zimnej záhrady. Hrajú kľúčovú úlohu v minimalizovaní tepelných strát a zabezpečovaní optimálneho tepelného komfortu v celej štruktúre.

Ich špecifický dizajn, ktorý pozostáva z dvoch sklenených panelov oddelených izolačným priestorom, vytvára efektívnu bariéru proti tepelným stratám. Tento medzi-sklenený priestor je často vyplnený inertným plynom, ako je napríklad argón, ktorý ďalej zlepšuje izolačné vlastnosti.

Vďaka izolačným dvojsklám je teplo, ktoré vzniká vo vnútri zimnej záhrady, udržiavané vo vnútri a neuniká von. Tým sa minimalizuje potreba vykurovania a znižujú sa energetické náklady. Okrem toho izolačné dvojsklá tiež chránia pred vonkajšími vplyvmi, ako sú studený vietor, dážď či sneh, čím zabezpečujú príjemné a stabilné vnútorné prostredie.

Pre majiteľov zimnej záhrady znamenajú izolačné dvojsklá nielen úsporu na energiách, ale aj zvýšený komfort a dlhodobú trvácnosť konštrukcie. Ich výber je preto kľúčovým faktorom pri navrhovaní a budovaní zimnej záhrady, aby poskytovala optimálne podmienky na relaxáciu a pohodlie počas celého roka.

Zaujala Vás naša ponuka?

Neváhajte nás kontaktovať pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky

CENOVÁ PONUKA

Vypracujeme pre vás nezáväznú cenovú ponuku na mieru do 48 hodín.

BEZPLATNÉ ZAMERANIE

Po schválení nezáväznej cenovej ponuky Vám zabezpečíme obhliadku a zameranie.

ZÁRUKA KVALITY

Na všetky produkty a služby poskytujeme 2-ročnú až 5-ročnú záruku.