cistenie terasy pod vysokym tlakom

Drevené terasy

Údržba drevenej terasy: 4 jednoduché tipy na zachovanie krásy a trvanlivosti

Drevené terasy sú nádherným príkladom toho, ako dokáže prírodný materiál doplniť vonkajší priestor. Terasy z dreva sú veľmi populárne, pretože navyše vyzerajú veľmi prirodzene a dokážu prilákať nejeden pohľad. Ak chcete, aby vaša terasa zostala krásna a hlavne dlho, bude potrebné sa o ňu pravidelne starať. V tomto blogu vám poskytneme niekoľko užitočných tipov na údržbu drevených terás.
1.

Pravidelné čistenie

Udržujte terasu bez nečistôt

Jedným z prvých krokov v údržbe drevenej terasy je pravidelné čistenie. Kusy lístia, blato, kamienky a iné nečistoty dokážu zničiť drevo na vašej terase. Ako teda drevenú terasu najlepšie vyčistiť? Môžete použiť mäkkú kefu alebo vysokotlakovú hadicu. Vyvarujte sa používaniu drsných kovových kefiek, ktoré môžu poškodiť povrch dreva. Môžete tiež vyskúšať šetrné čistiace prostriedky, ktoré sú špeciálne navrhnuté na čistenie dreva.
2.

Ochrana dreva

Pred vplyvmi vonkajšieho prostredia

Ak chcete svoju drevenú terasu chrániť napr. pred hnilobou alebo plesňou, pripravte ju pre olejovanie alebo ošetrenie. Drevené terasy potrebujú ochranu pred počasím, UV žiarením, vlhkosťou a inými vonkajšími faktormi. Použite špeciálne ochranné náterové prostriedky na drevo, ktoré chránia drevo pred poškodením a dokážu zabraňovať aj deformáciám dreva.
3.

Pravidelné ošetrenie

Ušetrí vám financie a nepríjemnosti

Jednou z najdôležitejších vecí pri údržbe drevenej terasy je pravidelné ošetrenie. Drevené terasy by mali byť ošetrované aspoň raz za rok. Olejovanie, farbenie alebo iné druhy ošetrenia pomôžu predĺžiť trvanlivosť dreva a zlepšiť jeho vzhľad. Ošetrenie dreva je investíciou do terasy, ktorá vám môže ušetriť nepríjemnosti a financie spojené s výmenou dreva.
4.

Zabezpečenie proti poškodeniu

Dávajte na terasu pozor

Drevo môže byť poškodené rôznymi faktormi. Terasa môže byť poškodená napr. mechanicky alebo pôsobením chemických reakcií a inými faktormi. Ak chcete zabezpečiť svoju terasu proti poškodeniu, najmä v prípade, že idete vykonávať aktivitu, ktorá by mohla drevo mechanicky alebo chemicky poškodiť, použite akékoľvek ochranné prvky, ktoré tomu môžu zabrániť. Stačí keď miesta, ktorým hrozí poškodenie zakryjete plachtou, kartónmi, igelitom alebo niečím podobným. Je tiež dôležité vyhnúť sa ťahaniu príliš ťažkých predmetov na terase a vyvarovať sa pádu veľmi ťažkých predmetov priamo na drevo.
Čo najviac odbornej starostlivosti o svoju drevenú terasu dokáže predĺžiť jej trvanlivosť a zachovať jej krásny vzhľad. Investujte do správnych prostriedkov na čistenie a údržbu terasy, pravidelne ošetrujte drevo, používajte ochranné náterové prostriedky a udržujte terasu čistú a vyvarujte sa mechanickému poškodeniu. So správnou starostlivosťou môže byť vaša drevená terasa dlhodobo krásna a trvanlivá.

Pridaj komentár

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*